Samsun KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan kadın girişimci  adaylarına sertifikaları törenle verildi.

Samsun KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan kadın girişimci adaylarına sertifikaları törenle verildi.

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), sadece kadınlardan oluşan 30 girişimci adayına yönelik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ni, İş Bankası Ana Sponsorluk desteği ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle 14-22 Aralık2015 tarihinde Samsun ilinde Eğitmen Cüneyt Örkmez tarafından verilmişti. 

 Samsun TSO salonunda gerçekleştirilen törende açılış konuşması yapan  TOSYÖV Yönetim Kurulu Üyesi Turan Özfurat sürdürülebilir başarılı kadın işletmelerin kurulumuna katkı sağlamayı hedefliyoruz dedi. Ülkemizin kalkınma ve büyümesinde can alısı eksikliklerinden birinin yeterince kadın girişimci olmamasından kaynaklandığını ifade eden Özfurat, Eğitim programı ile bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak için İş Bankası, KOSGEb ve Samsun TSO ile birlikte önemli bir adım attık, TOSYÖV Destekleme Derneklerimiz ile birlikte 26 yıllık faaliyetlerimizin ağırlığını “Girişimcinin Gücü” şiarıyla bilinçli ve inovatif girişimci konusu oluşturmaktadır.  Türkiye’yi küresel aktör haline getirecek yolun 7’den 77’ye kadın-erkek, genç-yaşlı herkes tarafından bir bilgi kavramı olarak kazanılmasından geçtiğinin altını çizdi.

 T.İş Bankası Samsun Bölge Müdür Yardımcısı Oğuz Kaan Yüksel, T. İş Bankasının kuruluşundan bugüne kadar geçen 91 yılı aşkın sürede Ülkenin sanayi ve ticaret başta olmak üzere birçok alanda gelişmesinde roller üstlendiğini ifade eden Yüksel, Banka olarak güçlü ve güvenilir yapımızla kadın girişimcilerin ülke ekonomisindeki rolünü artırmak için özellikle sorun yaşadıkları finansmana erişimlerini kolaylaştırarak beraberinde sunacağımız üürün ve hizmetler ile kadın işletmeler ile kalıcı bir ilişki sağlayarak kadın işletmelerin sürdürülebilirliğini büyümelerine katkıda bulunmayı ve çözüm ortakları olmayı arzu ediyoruz dedi.

 Samsun KOSGEB KOBİ Uzmanı Nedim Tuna da bu eğitimlerin amacı girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimciyi iş planları hazırlayabilecek bilgi ve deneyimleri kazanmaları hedeflenmektedir açıklamalarını yaptı.

 Açılış konuşmalarının ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

Previous Bursa KOBİ’lerinin Nabzı Merinos AKKM’de Attı.
Sonraki Kayseri' de Gerçekleştirilen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılanlara sertifikaları törenle verildi.