Gül Çiçek ZENGİN BİNTAŞ – Teşkilatlanma Destekleme Dernekleri Koordinatörü – Yönetim Kurulu Üyesi

 

 

 


Gül Çiçek ZENGİN BİNTAŞ
Yönetim Kurulu Üyesi
(TOSYÖV Destekleme Dernekleri ve Yeni Üyelikler Koordinatörü)

1979 İzmir doğumludur. Ekonomi bölümünde lisans derecesini aldıktan sonra Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Yüksek Lisansını tamamlayarak yine aynı bölümde Ar-Ge, İnovasyon desteklerinin istihdam etkisi konulu tezi ile Doktora yapmıştır. Aynı zamanda İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Endüstriyel Tasarım Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

2002 yılında İzmir’de başladığı iş hayatına elektronik ve metal sektöründeki çeşitli pozisyonlardaki deneyimi ve girişimciliği sonrasında Bursa’da otomotiv ve yazılım sektörlerinde tasarım ve inovasyon çalışmaları yapan Mubitek Tasarım ve Bilişim firmasında Genel Müdür olarak çalışmaya başlamıştır. Tasarım, ekonomi ve inovasyon konularında edindiği tecrübeleri Mubitek’e aktararak başarılı projelere imza atmış ve ödül almıştır. 20 yıla yaklaşan iş tecrübesi sonucunda inovatif ürünler/hizmetler geliştirmek üzere İnodan firmasını kurmuştur (www.inodan.com).

Dr. Gül Çiçek Zengin 2012 yılından bu yada Tosyöv Bursa ailesinde aktif olarak yer almaktadır. Derneğin 2013-2015, 2015-2017 ve 2017-2019 dönemlerinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Tosyöv Bursa dışında 4 Sivil Toplum Kuruluşunda da yer almıştır.

Endüstriyel tasarım alanında bir adet patenti ve 2 adet endüstriyel tasarım tescili olan Dr. Gül Çiçek Zengin Bintaş evli ve 1 çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Previous Hilmi DEVELİ (Denetim Kurulu Üyesi)-(20. Dönem Denizli Milletvekili- KOSGEB Eski Başkanı)
Sonraki Enis YETER - Uluslararası İlişkiler Koordinatörü - Yönetim Kurulu Üyesi