2023 Vizyonunda KOSGEB Destekleri Değerlendirildi.

2023 Vizyonunda KOSGEB Destekleri Değerlendirildi.

KOBİ’lerin ihtiyaçlarının, KOSGEB desteklerinin ve KOSGEB algısının değerlendirildiği  2023 Vizyonunda KOBİ’ler ve KOSGEB Çalıştayı Ankara’da düzenlendi.

Çalıştayda, KOBİ’lerin KOSGEB Desteklerine ulaşırken yaşadıkları sıkıntıların azaltılması, KOBİ’lerin beklentilerinin net olarak tanımlanıp buna uygun desteklerin sunulması ve 2023 sürecinde KOBİ’lerin ve Paydaşların KOSGEB’den beklentilerine ilişkin tespitlerin yapılabilmesi konularında görüş alışverişi yapılarak, öneriler alındı.

“2023 Vizyonunda KOBİ’ler ve KOSGEB Çalıştayı”  KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Başkan Yardımcıları Ahmet Karakoç ve Yusuf Keskin, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, OSTİM OSB Yönetim kurulu Başkanı Orhan Aydın, tosyöv Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Temelli, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, İşletme temsilcileri ve KOSGEB Uzmanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

IMG_2578

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, 2015 yılının iknci yarısında KOSGEB destek programlarında kapsamlı bir şekilde yenilikler yaptıklarını belirterek,  KOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre yeni destek programları kurguladıklarını söyledi.

Recep Biçer, görevde bulunduğu 1 yıllık zaman diliminde  20 den fazla ilde iş gezileri yaptığını ve o illerde faaliyet gösteren küçük – orta, bir çok işletmeyi ziyaret ettiğini belirterek; Ziyaret ettiğim işletmelerin ihtiyaçlarını ve gündemlerini, tezgâhlarından görmeye çalıştım, her gittiğim bölgede mutlaka, paydaşlarımız ve iş temsilcilerimizle, Oda, Meslek Kuruluşları  ve organize sanayi bölge yönetimleri ile bir araya gelerek destekler hakkında geri dönüşler aldım ve almaya devam ediyorum.” dedi.

Çalıştay’da ilk önce İşetme temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile diğer davetlilerin KOSGEB Destek Programlarına yönelik görüş, öneri ve eleştirileri dinlendi.  Öğlen yemeğinin ardından ise çalıştay davetlileri gruplara bölünerek, dile getirilen öneri, görüş ve eleştirilere yönelik KOSGEB uygulamalarını görüştüler. KOBİ ve Girişimcilerin KOSGEB desteklerine daha kolay nasıl ulaşabilecekleri konusunda  çözüm önerilerini KOSGEB yetkilileri ile paylaştılar.

IMG_2514

 

Previous OSB’ler Emlak Vergisinden Muaf Olacak.
Sonraki Sekiz İŞGEM daha kurulacak