Türkiye’nin AB’ye Üyelik Süreci” Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı Ankara’da Düzenlendi.

Türkiye’nin AB’ye Üyelik Süreci” Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı Ankara’da Düzenlendi.

26 Ocak 2016 Salı günü Ankara’da Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’ın katılımıyla sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerden yaklaşık 2500 temsilcinin hazır bulunduğu “Türkiye’nin AB’ye Üyelik Süreci” konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, AB’ye üyelik sürecimizde Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne katkıda bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Avrupa Birliği Bakanı Başmüzakereci Volkan Bozkur’a, AB’ye üyelik süreci ile ilgili görüş ve önerilerini ilk elden sunma fırsatını buldu.

Toplantıda ayrıca Erasmus + Progranı ve Türkiye- AB Mali İşbirliği Programı kapsamında siivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı’nca “Güçlü bir sivil toplum ve güçlü bir Türkiye” anlayışıyla şimdiye kadar İstanbul, İzmir, Konya, Adana, Bursa, Antalya, Samsun ve Eskişehir’de 8 adet sivil toplum diyalog toplantısı düzenlenmişti. Bu toplantılara binlerce sizil toğlum kuruluşunu temsilen 16.000’den fazla kişi katılım sağlanmıştır.

Söz konusu Ankara’da gerçekleştirilen Sivil Toplumla Diyalog Toplantısına TOSYÖV’ü temsilen Başkan yardımcısı Ş. Nezih Kuleyin katılmışlardır.

Previous DOKAP bölgesi küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Ortak Akıl Platformu Çalıştayı gerçekleştirildi.
Sonraki ANLAMLI 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ BULUŞMASI