Osman DEVECİ – Başkan Yardımcısı

 

 

 


Osman DEVECİ

Başkan Yardımcısı

 

08.02.1949 yılında Kayseri/Develi’ de doğdu. İlk, orta  ve yüksek öğrenimini Ankara’ da tamamlayarak 1974 yılında A.Ü. Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Tahsil hayatı yanında ticari faaliyetlerini de birlikte yürütmüş çocuk yaşta başlattığı simitçilikten sanayiciliğe, çarıktan ayakkabıya 7 yaşından sonra yaşantısının her anını ticaret ve sanayi ile geçirmiştir.

Deveci sosyal alanda da oldukça aktif olmuş Ankara Atatürk Lisesinde gazete başkan ve genel yayın müdürlüğü görevleri ile gazete çıkarmış, öğrenci birliği 2.başkanlığını üstlenmiştir. A.Ü.H.F öğrenci birliği basın yayın dalı başkanlığı yapmış, hür düşünce kulüpleri federasyonunda görev almıştır. 1972 yılında İstanbul’ da  aktif ticarete atılan Deveci askerliğini  1980 yılında İzmir Hava Eğitim Komutanlığında Askeri Hakim olarak yapmıştır. Askerden sonra tekrar sosyal faaliyetlerine İTO (İstanbul Ticaret Odası), AYSAD (Ayakkabı Yan Sanayiciler Derneği), TASD (Türkiye Ayakkabıcılar Sanayi Derneği), TASEV (Türkiye Ayakkabı Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı), Develi ve Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği, Göz Nurunu Koruma Vakfı, Jandarma Asayiş Vakfı, İKV (İktisadi Kalkınma Vakfı), İTO Hizmet Vakfı, TOBB Emekli Sandığı Vakfı, TOSYÖV’de kurucu,  yönetici ve üye olarak görev yapmıştır, yapmaktadır.

Halen ayakkabı sektöründe Pedro Camino, Beverly Hills Polo Club ve Best Club markalı ayakkabıların üretimi ile faaliyet gösteren Devran Şirketler Grubu Onursal Başkanı olan Deveci evli,  Arif Çağatay (iç mimar), Yusuf Çağlar (makine mühendisi) olmak üzere 2 erkek çocuk babasıdır.

Previous Nail SANLI - Başkan Yardımcısı
Sonraki Şerafettin Nezih KULEYİN - Başkan