İSG İyi Uygulamaları Paylaşılarak Çoğaltılacak ve Yaygınlaşacak

İSG İyi Uygulamaları Paylaşılarak Çoğaltılacak ve Yaygınlaşacak

TOSYÖV Bursa Destekleme Derneği İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu tarafından İSG İyi Uygulama Örnekleri Paylaşım Semineri gerçekleştirildi. İyi uygulamalar başlığı altında ikincisi düzenlenen seminer Merinos AKKM’de yoğun katılımın olduğu etkinliğe iş güvenliği uzmanlarının yanı sıra Bursa iş dünyasından da katılım sağlandı.

IMG-20151217-WA0005

TOSYÖV Bursa Destekleme Derneği İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyon Başkanı Makina Mühendisi/A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hakan ÇUBUKÇU tarafından yönetilen seminere BPO A.Ş. Çevre ve İSG Sorumlusu Ü.Bahar KANLIOĞLU, Valeo Otomotiv OSB İSG Müdürü Öznur AKKOL, Sıck A.Ş. Satış Müdürü Arda AKÇORU ve Ceda Endüstriyel Ürünler Yöneticisi Erkan ARSLAN konuşmacı olarak katıldılar.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Komisyon Başkanı Hakan ÇUBUKÇU, İSG ile ilgili bilgilerin bu tür etkinliklerde paylaşılmasının güvenli işyerleri oluşturulması ve güvenli davranmanın alışkanlık haline getirilmesi için önemli olduğunu ifade etti. İSG konusunda özel bir yasa olması nedeniyle 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın önemine değinen ÇUBUKÇU, ancak yürürlük tarihinin üzerinden 3,5 yıl geçmesine rağmen yasa ile hedeflenen sonuçlara ulaşılamamış olduğunu belirtti. SGK tarafından Kasım ayında yayınlanan 2014 yılı verilerine göre ülkemizde 2014 yılında 221.366 adet iş kazası bildirimi yapıldığını, bunlardan 1326 adedinin ölümle, 1421 adedinin ise sürekli işgörememezlik ile sonuçlandığını ifade eden ÇUBUKU bu sonuçlara göre 2013 yılında 191.389 olan iş kazası bildirimi sayısının yaklaşık %15 artışla 2014 yılında 221.366’ya yükseldiğini vurguladı.

Açılışın arkasından BPO A.Ş. Çevre ve İSG Sorumlusu Ü.Bahar KANLIOĞLU, Valeo Otomotiv OSB İSG Müdürü Öznur AKKOL, Sıck A.Ş. Satış Müdürü Arda AKÇORU ve Ceda Endüstriyel Ürünler Yöneticisi Erkan ARSLAN katılımcılar tarafından ilgi ile izlenen sunumlarını gerçekleştirdiler.

Previous TOSYÖV Bursa Endüstri Zirvesi 2015 Fuarında
Sonraki Türkiye Bilişim Derneği'nin (TBD) 32. Ulusal Bilişim Kurultayı Konuşma Metni