Hilmi DEVELİ (Denetim Kurulu Üyesi)-(20. Dönem Denizli Milletvekili- KOSGEB Eski Başkanı)

Hilmi DEVELİ
(Denetim Kurulu)

 

1949 yılında da doğdu, ilk-orta lise öğrenimini İstanbul’ da tamamladı.
Yıldız Teknik Üniversitesi’nin makine bölümünden mezun oldu..
İş yaşamı: 1970-1989  yıları arasında   Denizcilik Bankası Hasköy Tersanesi, İst.Liman İşletmesi, dizayn ve üretim  mühendisliği,Üretim – Planlama şefliği, Başmühendislik, Planlama Koordinasyon Müdürlüğü, Kurul Üyeliği, Malzeme Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
1989 yılında İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi Genel Müdürlüğü, 1991 de ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.
İşletme eğitiminin yanı sıra, yönetim ve üretim  planlama, üretim metodolojileri, finansal yönetim teknikleri, stok –kontrol ve maliyet analizleri gibi sofistike konularda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında eğitimlere katıldı.
KOSGEB Başkan Yardımcılığı ve daha sonra KOSGEB Başkanlığını yapan  Hilmi DEVELİ,
1995 yılında TBMM Denizli Milletvekili seçildi.
Parlamento da; Plan-Bütçe Komisyonu  ile Sanayi-Enerji ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu üyeliklerinde bulundu.
Türkiye’ de ve yurt dışında çok sayıda seminer, panel gibi toplantılara konuşmacı, tebliğ sunucu ve moderatör olarak katıldı.Uluslararası projelerde ulusal koordinatörlük görevini üstlenen DEVELİ,   bir çok üniversite de; Ekonomi-Reel Sektör, KOBİ’ler ve Girişimcilik ,Bilişim teknolojileri, inovasyon, ar-ge  gibi konularda konferanslar vermeye de devam etmektedir.
Çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının üyesi olan  Hilmi Develi,   2001 de TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, 2002 de ise Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.2010 Mayıs ayında yapılan Genle Kurul il başkanlık görevinden ayrıldı.Halen TOSYÖV Denetim Kurulu’nda yer almaktadır.
2003 yılında Dünya Küçük ve Orta Boy İşletmeler Asamblesi – WASME ‘nin   “ HİGH HONOR” Yüksek Şeref Ödülü” nü aldı.
Kobi-Efor dergisi  yayın danışmanlığı, yazarlığı yapmakta  ve  tv lerde  uzmanlık alanında programlara katılmaktadır. Ulusal ve uluslar arası gazete ve dergilerde olmak üzere 300 ün üzerinde makalesi yayımlanmıştır.

Dünya Gazetesi Yazarıdır.

Hilmi DEVELİ  iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir..

Previous Yalçın SÖNMEZ (Denetim Kurulu Üyesi)-(KOBİ Efor Dergisi İmtiyaz Sahibi- Kocaeli Ali Kahya OSB Başkanı)
Sonraki Gül Çiçek ZENGİN BİNTAŞ - Teşkilatlanma Destekleme Dernekleri Koordinatörü - Yönetim Kurulu Üyesi