BİLİNÇLİ KADIN GİRİŞİMCİLER ÇOĞALACAK

BİLİNÇLİ KADIN GİRİŞİMCİLER ÇOĞALACAK

logolar

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), sadece kadınlardan oluşan 30 girişimci adayına yönelik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ni, İş Bankası Ana Sponsorluk desteği ve Kayseri Ticaret Odası işbirliğiyle 12 -20 Ekim 2015 tarihinde Kayseri ilinde gerçekleştirdi.


Girişimcilerin ve KOBİ’lerin rekabet gücünü artırmak için paydaşlarının da potansiyelini harekete geçiren ve bu konuda etkili rol model olan Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı  (TOSYÖV),  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne devam ediyor. TOSYÖV, İş Bankası Ana Sponsorluk desteği ve Kayseri Ticaret Odası işbirliğiyle KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni 12-20 Ekim 2015 tarihleri arasında Kayseri ilinde gerçekleştirdi. Kayseri Eğitim programına 30 kadın girişimci adayı katıldı.

TOPLU-1

TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez, “Ülkemizin kalkınma ve büyümesinde can alıcı eksiklerden biri de yeterince kadın girişimcimizin olmamasıdır. Eğitim programımızla bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak için İş Bankası, KOSGEB ve Kayseri Ticaret Odası ile birlikte önemli bir adım atık” dedi.

Yalçın Sönmez, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “TOSYÖV olarak destekleme derneklerimizle birlikte 26 yıllık faaliyetlerimizin ağırlığını ‘Girişimcinin Gücü’ şiarıyla bilinçli ve inovatif girişimci yetiştirme konusu oluşturmaktadır. Türkiye’yi küresel aktör haline getirecek yolun, girişimciliğin 7’den 77’ye kadın-erkek, genç-yaşlı, herkes tarafından bir nosyon (bilgi kavramı) olarak kazanılmasından geçtiğini artık biliyoruz. İşletmelerimizin ömürleri ne yazık ki çok kısa. Bu eğitim programıyla uzun ömürlü işletmeleri ülkemiz ekonomisine kazandırmak istiyoruz.

TOSYÖV, KOSGEB ile 2012 yılında imzaladığı protokol kapsamında ülke genelinde değişik illerde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ni başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Girişimcilik Destek Programı kapsamındaki eğitimlerle amacımız, yüzlerce, hatta binlerce yaratıcı, yenilikçi, bilinçli, özgüven sahibi, daima sosyal sorumluluk çerçevesinde düşünen, topluma katma değer sunan, küresel vizyonla hareket eden girişimciler yetiştirmektir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 70 saatlik eğitim programı kapsamında, katılan gruba özgü spesifik, yerel dinamiklere uygun, girişimcilik açısından swot analizleri ile katılımcıların potansiyellerini ortaya çıkaran ve planlı iş kurmalarına yardımcı olan yöntemlerle örnek niteliktedir.

3

12-20 Ekim 2015 tarihleri arası Kayseri’de uyguladığımız ve gerçekleştirdiğimiz 12- 21 Kasım 2015 tarihleri arasında Bursa’da Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Merinos Kültür Merkezi Salonunda, 14-22 Aralık 2015 tarihleri arası Samsun’da Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda gerçekleştirilecek eğitim programıyla sürdürülebilir başarılı kadın işletmelerinin kurulumuna katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu eğitim programı, kadın katılımcıların girişimcilik yönlerini ve iş fikirlerini sınayacakları, işletme yönetimi, üretim planı, pazarlama planı, finansal plan, iş planı hazırlama ve atölye çalışmaları gibi KOSGEB programı içerisinde verilmesi gereken zorunlu dersler yanında girişimcilik açısından bireysel gelişimlerini sağlayıcı yönde etkin eğitim uygulamalarını içeriyor. Eğitimin amacı kadın girişimciler için değer yaratma yollarının keşfedilmesi, iş planlarının hazırlanması ve KOSGEB desteğiyle sürdürülebilir işletmelerin kurulmasının sağlanmasını içermektedir.

Bu bağlamda; TOSYÖV, İş Bankası Ana Sponsorluğu ile 12-20 Ekim 2015 tarihleri arasında Kayseri ilinde, Kayseri Ticaret Odası işbirliğinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini gerçekleştirdi. 12- 21 Kasım 2015 tarihleri arasında Bursa’da Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Merinos Kültür Merkezi’nin, 14-22 Aralık 2015 tarihleri arası Samsun’da Ticaret ve Sanayi Odası işbirlikleri ile 30 kadın girişimci adayımıza yönelik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri devam edecektir.

Bu projedeki destekleriyle kadın girişimcilerle buluşmamızı sağlayan İş Bankası, KOSGEB, Kayseri Ticaret Odası, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Merinos Kültür Merkezi ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odasına yaptıkları işbirliği için teşekkür ederiz.”

2

 

Kayseri Ticaret Odasında gerçekleştirilen KOSGEB Uygulamalı GirişimcilikEğitiminin açılışına katılarak konuşma yapan Organize SanayiKayseriİş Bankası Şube Müdürü Bedri Bayazit, İş Bankasının KOBİ’lerimize ve özellikle kadın girişimcilere yönelik destekleri konusunda bilgi vererek, kadın girişimciliğin ülkemiz ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

1

 

 

 

Kayseri’de verilen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Eğitmen Cüneyt Örkmez tarafından verildi. Bursa ve Samsun illerindeki eğitimler de Cüneyt Örkmez tarafından verilecektir.

Previous TOSYÖV Girişimcilik Eğitimleri Temmuz 2015
Sonraki TOSYÖV, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne devam ediyor.