Rahmi AKTEPE – TBD Başkanı – Denetim Kurulu

 

 

 

Rahmi AKTEPE
(Denetim Kurulu)

 

1955  Ankara doğumlu.

1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını AİTİA’si İşletme Bölümünde tamamladı.

1978 yılında Devlet Demir Yolları Bilgi İşlem Merkezi’nde Programcı olarak işe başladı. Daha sonra Maliye ve Gümrük Bakanlığı’nda Bilgi İşlem Merkez Müdürü, Muharebe ve Elektronik Daire Başkan Yardımcısı, Gümrük Müsteşarlığı’nda Muharebe ve Elektronik Daire Başkanlığının kurulmasını gerçekleştirmiş ve aynı daireye Daire Başkanı olarak atanmıştır. Gümrükler modernizasyon projesinin geliştirmesini başlatmış ve önemli katkılarda bulunmuştur. Gümrük Müsteşarlığı Müsteşarlık Müşavirliğinden 2009 yılında emekli olmuştur.

Türkiye Bilişim Derneği’nin 3 dönem Yönetim Kurulu Başkanı olan Rahmi Aktepe 16 yıl TBD Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. TOBB Bilişim Sektör Kurulunun oluşmasını gerçekleştirmiş, aynı sektör kurulunun başkanlığını 8 yıl sürdürmüştür. TBMM Bilgi ve Bilgi Teknolojisi Çalışma Grubunun kurulmasında önemli katkıları olan Aktepe Çalışma Grubunun üyeliğini 5 yıl sürdürmüştür. Türkiye Bilişim Vakfının kurucu üyesi olan Aktepe aynı zamanda Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi olarak 10 yıl görev yapmıştır. Aktepe, E-Devlet ve E-Türkiye konusunda TBD başkanı olduğu dönemlerde önemli çalışmalar yapmış ve E-Dönüşüm İcra Kurulu’nda 4 yıl üye olarak bulunmuştur. 2010-2011 Yılları arası TOSYÖV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter görevini üstlenmiştir. 2012- 2014 yılları arası TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

2016’dan bu yana halen TOSYÖV Denetim Kurulu’nda yer almaktadır.

Previous Osman SAMSUNLU - Yönetim Kurulu Üyesi
Sonraki Yalçın SÖNMEZ (Denetim Kurulu Üyesi)-(KOBİ Efor Dergisi İmtiyaz Sahibi- Kocaeli Ali Kahya OSB Başkanı)